Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ուղերձում ասված է․
«Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ մաղթել Ձեզ անսպառ եռանդ, մեծ հաջողություններ և նոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, ինչպես նաև նպատակների իրականացում` ի շահ Ուզբեկստանի ժողովրդի:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեր պետությունների միջև ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հետևողականորեն կզարգանան բոլոր ոլորտներում, ինչն ամբողջովին բխում է մեր ժողովուրդների շահերից:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի, ինչպես նաև Ձեր ընտանիքի անդամներին և մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն, բարօրություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр поздравил президента Узбекистана с Днем рождения
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня рождения президенту Узбекистана Шавкату Мирзиееву направил поздравительное послание. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
“Уважаемый Шавкат Миромонович!
Примите мои искренние поздравления по случаю Вашего дня рождения!
Хочу пожелать Вам неиссякаемой энергии, больших успехов и новых достижений в Вашей ответственной государственной деятельности, а также осуществления Ваших целей во благо народа Узбекистана.
Уверен, что благодаря совместным усилиям традиционно дружественные отношения между нашими государствами будут последовательно развиваться во всех сферах, что полностью исходит из интересов наших народов.
Уважаемый Шавкат Миромонович! Я искренне желаю Вам и членам Вашей семьи и близким крепкого здоровья, счастья и всех благ, а дружественному народу Узбекистана - мира, благоденствия и благополучия”.