Վրաստանում COVID-19-ի դեպքերի թիվը հասել է 1085-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում կորոնավիրուսի հայտնաբերված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացելէ տասներկուսով եւ հասել 1085-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնումէ«Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է հիվանդության մոնիթորինգի գծով կառավարության հատուկ կայքում:
«Ախտահարման հայտնաբերված դեպքերի թիվը 1085 է, ապաքինվելէ 911 մարդ, մահվան դեպքերի թիվը 16 Է»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ:
Կարանտինի ռեժիմի ներքո գտնվում Է 5936 մարդ, ստացիոնարներում բժիկների հսկողության տակ Է գտնվում 268 պացիենտ:
Արտասահմանյան երկրներից բուժում ստանալու համար ժամանած Վրաստանի քաղաքացիների թիվը 41 Է, նրանց թվում կա 38 զինծառայող: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) COVID-19 նոր վիրուսային վարակի բռնկումը մարտի 11-ին հայտարարել Է համավարակ: ԱՀԿ-ի վերջին տվյալների համաձայն, աշխարհում հայտնաբերվել Է վարակման արդեն ավելի քան 14,5 միլիոն դեպք, ավելի քան 607 հազար մարդ մահացել Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Грузии число случаев COVID-19 достигло 1085
Число выявленных случаев коронавируса вГрузииза сутки возросло на двенадцать и достигло 1085.Как передает Арменпресс, об этом сообщается на специальном правительственном сайте по мониторингу заболевания.
"Число выявленных случаев инфицирования - 1085, выздоровели 911 человек, смертельных случаев - 16", - говорится в сообщении.
В режиме карантина находятся 5936 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 268 пациентов. Граждан Грузии, прибывших из зарубежных стран для лечения - 41, среди них 38 военнослужащих.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним даннымВОЗ, в мире выявлены уже более 14,7 миллиона случаев заражения, свыше 612 тысяч человек скончались.