Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի Հանրապետության նախագահ Իվան Դուկեին՝ Անկախության օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Կոլումբիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեզ և Կոլումբիայի բարեկամ ժողովրդին բարօրություն և երջանկություն։
Մեր երկրներն ունեն երկկողմ կապերի ամրապնդման մեծ ներուժ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին հայ-կոլումբիական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության», - ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory letter to President of Colombia Iván Duque on the Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
“I congratulate you on the national day of Colombia – the Independence Day, wishing you and the good people of Colombia welfare and happiness.
Our countries have a great potential to strengthen the bilateral ties in all spheres of mutual interest. I am full of hope that the Armenian-Colombian relations will continue developing in the coming years for the benefit of the welfare of our peoples”, reads the Armenian PM’s congratulatory letter.