Գիշերը հակառակորդը կրակոցներ է արձակել նաև Ճամբարակի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի զինված ուժերը գիշերը կրակոցներ են արձակել նաև Ճամբարակի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հուլիսի 20-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց Ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Տավուշի ուղղությամբ եղել են տարբեր գյուղերի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում կրակոցներ`հիմնականում անկանոն, որոնց մեծ մասին ՀՀ զինված ուժերը պատասխան կրակ չեն վարել: Եղել են նաև կրակոցներ այլ մարզերի ուղղությամբ: Մասնավորապես, Ճամբարակի ուղղությամբ են եղել կրակոցներ, օգտագործվել է ավտոմատ նռնականետ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ ՀՀ զինված ուժերը հակառակորդի դիպուկ կրակոցներին պատասխանել են թիրախային դիպուկ կրակով:
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը (նաև այս պահին) պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից 9 անգամ խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 137 կրակոց:

Ночью противник стрелял и в направлении Чамбарака
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 20 июля сказал координатор кризисного информационного центра Арцрун Ованнисян.
“В направлении Тавуша были выстрелы по боевым позициям, расположенным в направлении разных сел, в основном беспорядочные, ВС Армении не стреляли в ответ. В частности, были выстрелы в направлении Чамбарака, использовался автоматический гранатомет”, - представил Ованнисян.
Он отметил, что ВС Армении на выстрелы противника ответили прицельным огнем.
На армяно-азербайджанской границе в ночь с 19 на 20 июля и на данный момент сохраняется относительное затишье. На отдельных участках границы противник из стрелкового оружия 9 раз нарушал режим прекращения огня, произведя в направлении армянских позиций около 137 выстрелов.