Մեզ հետ չի կարելի խոսել ուժի դիրքերից. ՀՀ վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ՝ նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի գլխավորությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ԶՈՒ բարձրագույն սպայակազմը վարչապետին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում՝ Տավուշի ուղղությամբ, վերջին երկու օրերին հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, հակառակորդի գործողությունները զսպելու ուղղությամբ հայկական զինուժի կողմից իրականացվող պատժիչ քայլերը:
Ընդգծվել է, որ իրավիճակը գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծված իրադրության հնարավոր զարգացումներն ու Զինված ուժերի համարժեք գործողությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է՝ ՀՀ զինված ուժերը հերթական անգամ ապացուցում են, որ մեզ հետ չի կարելի խոսել ուժի դիրքերից:

No one should try to threaten us – PM Pashinyan meets with top leadership of army
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan met with the leadership of the Defense Ministry and the Armed Forces led by Minister Davit Tonoyan and Chief of General Staff Lieutenant-General Onik Gasparyan, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia.
The military presented to the PM the operative situation in Tavush direction of Armenia-Azerbaijan border resulted by the launch of military operations by Azerbaijan, as well as the punitive measures of the Armenian Armed Forces.
It was emphasized that the situation is under full control of the Armenian Armed Forces.
During the meeting the possible developments of the situation and the respective measures of the Armenian Armed Forces were discussed.
PM Pashinyan noted that the Armed Forces of Armenia once again show that no one should try to threaten us.