Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ 80-ամյա հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ< ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր՝ Ղազախստանի զարգացմանը և եվրասիական տարածքում փոխշահավետ ինտեգրացիոն գործընթացների խթանմանը միտված երկարամյա ջանքերի շնորհիվ արձանագրվել է էական առաջընթաց:
Նշանակալի է Ձեր անձնական ներդրումը նաև հայ-ղազախստանյան հարաբերությունների ամրապնդման գործում, և ես հաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնումը ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Ցավով տեղեկացա կորոնավիրուսային վարակի Ձեր թեստի դրական արդյունքի մասին: Վստահ եմ, որ շատ մոտ ապագայում Դուք կվերադառնաք առօրյա ակտիվ աշխատանքային ռեժիմին և նախանշված ծրագրերի իրականացմանը:
Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
սրտանց մաղթում եմ Ձեզ շուտափույթ ապաքինում, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян поздравил Нурсултана Назарбаева с 80-летним юбилеем
Премьер-министр Никол Пашинян в связи с Днем рождения направил поздравительное послание первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
"Уважаемый Нурсултан Абишевич!
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего 80-летнего юбилея!
Благодаря Вашим многолетним усилиям, направленным на развитие Казахстана и стимулирование взаимовыгодных интеграционных процессов на евразийском пространстве заметен существенный прогресс.
Значителен Ваш личный вклад также и в деле укрепления армяно-казахстанских отношений, и я подтверждаю нашу готовность продолжать расширение взаимодействия в различных сферах во благо народов наших стран.
С болью узнал о положительном результате Вашего теста на коронавирусную инфекцию. Уверен, что в ближайшем будущем Вы вернетесь к активному повседневному режиму работы и к реализации намеченных программ.
Уважаемый Нурсултан Абишевич!
От всего сердца желаю Вам скорейшего выздоровления, крепкого здоровья и всех благ, а дружественному народу Казахстана - мира, благоденствия и процветания”.