Հայաստանի առջև կանգնած ամենակարևոր խնդիրը հարցվածները համարում են COVID-19-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի առջև կանգնած խնդիրների շարքում կորոնավիրուսի համաճարակը շրջանցել է վերջին շրջանում իրականացված հարցումների ցուցանիշներով անփոփոխ առաջատար գործազրկությանը:
«Քաղաքացիներին խնդրել ենք պատասխանել այն հարցին, թե ներկա պահին որո՞նք են մեր պետության առջև կանգնած 3 ամենակարևոր խնդիրները. 52,5%-ը նշել է կորոնավիրուսի համաճարակը, 28,6%-ը՝ գործազրկությունը, տնտեսական վիճակը նշել է 17,2%-ը: Սովորաբար առաջին տեղում մեզ մոտ միշտ գործազրկությունն էր, սակայն հասկանալի պատճառներով այսպիսի պատկեր ենք ստացել այս անգամ»,- ասաց Նավասարդյանը:

YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. Most of the respondents of a survey, conducted by MPG LLC, a full member of the GALLUP International Association in Armenia, mentioned the novel coronavirus (COVID-19) pandemic as the greatest challenge facing Armenia now.
“We asked the citizens to answer to the question “what are the three most important problems facing Armenia now”: 52,5% mentioned the COVID-19 pandemic, 28.6% - the unemployment, 17.2% - the economic situation. Usually, unemployment has always been in the first place, but it’s understandable why we now got such a picture”, Director of MPG LLC Aram Navasardyan said during a press conference.