Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 593 նոր դեպք․ ապաքինվել է 473, մահացել 6 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 2-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26658 դեպք, որոնցից 15036-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ փաստացի բուժում է ստանում 11010 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 115 765 թեստավորում:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 593 նոր դեպք և 473 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 459 (ավելացել է ևս 6-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 63 տարեկան տղամարդ և 79, 68, 62, 72, 78 տարեկան կանայք։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 153 է։

В Армении подтверждено 593 новых случая COVID-19: выздоровели 473 человека, погибли 6
В Армении по положению на 11:00 2 июля подтверждено 26 658 случаев COVID-19, из которых 15 036 - выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 010 пациентов. Всего было проведено 115 765 тестов.
Выявлено 593 новых случая заражения, 473 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 459 летальных исходов (увеличились на 6).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчина 63 лет и женщины 79, 68, 62, 72, 78 лет. Все пациенты, кроме последней, имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы 4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 153.