«Ձյունիկ սառնարան»-ում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է․ հրդեհաշիջման աշխատանքները հսկել է ԱԻ նախարարը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունիսի 28-ին, ժամը 11։08-ին ահազանգ է ստացել, որ հրդեհ է բռնկվելԵրևանի Արշակունյաց պողոտայում գտնվող «Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ի շենքում։
Հրդեհի բարդության Թիվ 2 կանչովդեպքի վայր են մեկնելԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, ինչպես նաև Փրկարարական ուժերի վարչության Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը։
Այնուհետև օգնության են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից ևս երկու մարտական հաշվարկ, երկու ավտոսանդուղք և գազածխապաշտպան ծառայության մեկ հատուկ ավտոմեքենա։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 13։10-ին։

Пожар в «Дзюник сарнаран» локализован: работы  по пожаротушению контролировал министр ЧС
28-го июня в 11։08 часов в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что в Ереване вспыхнул пожар в здании ООО «Дзюник сарнаран» на проспекте Аршакуняц, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, пожару присвоена категория сложности 2. На место выехали 6 боевых расчетов пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной службы, эскалатор и оперативная группа Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА.