Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Յանեզ Յանշային՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովենիայի բարեկամ ժողովրդին Սլովենիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեր երկրին ու ժողովրդին խաղաղություն և առաջընթաց։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Սլովենիայի հետ համագործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը երկկողմ ձևաչափում և Եվրոպական միության հետ մեր գործընկերության շրջանակներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի ավելի սերտացնել և ամրապնդել մեր երկկողմ օրակարգը, որին լրացուցիչ խթան կարող է հաղորդել նաև ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to Prime Minister of Slovenia Janez Janša on the country’s National Day, the PM’s Office told Armenpress.
“I warmly congratulate you and the good people of Slovenia on the national day of the Republic – the Statehood Day, wishing peace and progress to your country and its people.
Armenia highly values the further development and deepening of cooperation with Slovenia at the bilateral format and within the frames of our partnership with the European Union.
I am sure that with joint efforts we will manage to further intensify and strengthen our bilateral agenda which can be greatly contributed by the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.