Մեր կողմից սահմանված կանոնների պահպանումը բերելու է դեպքերի զրոյացման. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 10-ին արձանագրված կորոնավիրուսի 566 նոր դեպքը արտահայտումն է նրա, թե 7-14 օր առաջ ինչպես են պահպանվել հակահամաճարակային կանոնները: Այդ մասին պարետատան նիստից հետո կայացած ճեպազրույցում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսինքն, մենք համոզված ենք, որ մեր կողմից սահմանված կանոնների պահպանումը բերելու է դեպքերի զրոյացման: Այսօր մեր կողմից կանոնների պահպանման մակարդակը արդյունքների է բերում 7-14 օր հետո, որովհետեւ հիվանդության ինկուբացիոն շրջանը այդքան է: Մենք 7-14 օր առաջ պատշաճ չենք պահպանել հակահամաճարակային կանոնները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ արտակարգ դրության ռեժիմի՝ Ազգային ժողովում քննարկման ժամանակ անդրադարձ կկատարվի այս ընթացքում կատարվածին և հետագա անելիքներին:

Preservation of rules will lead to 0 cases – PM Pashinyan
YEREVAN, JUNE 11, ARMENPRESS. The 566 new cases reported in Armenia on June 10 is the reflection of the quality of the preservation of anti-pandemic rules 7-14 days ago, ARMENPRESS reports Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said during a briefing following the session at the Commandant’s Office.
‘’We are confident that the preservation of the rules set by us will lead to 0 cases. The results of the preservation of the rules by us will be seen 7-14 days later, because this is the incubation period. We did not adequately preserve the anti-pandemic rules 7-14 days ago’’, Pashinyan said.