Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ղրղզստանի նախագահը հետաքրքրվել է ՀՀ վարչապետի և նրա ընտանիքի անդամների առողջությամբ, մաղթել քաջառողջություն և հաջողություններ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Սոորոնբայ Ժեենբեկովը տեղեկատվություն են փոխանակել Հայաստանում և Ղրղզստանում կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ: Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են համավարակի դեմ պայքարի միջոցառումները, ձեռնարկվող քայլերը և ձեռք բերված փորձը:
Կողմերը փոխանակվել են Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-տարեդարձի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք միջոցառումների շրջանակում զրուցելու ակնկալիքով:

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov at the latter’s initiative, the PM’s Office told Armenpress.
The Kyrgyz President was interested in the health condition of the Armenian PM and his family, wishing good health and success.
During the phone talk the officials exchanged views on the current coronavirus-related situation in Armenia and Kyrgyzstan. They introduced the actions taken in both countries to fight the disease, as well as the experience gained during this period.
Pashinyan and Jeenbekov also hoped that they will meet in Moscow, Russia, on June 24 within the frames of the Victory Day Parade.