Ազգային ժողովի աշխատակազմը օգտագործել է նախորդ տարվա իրեն հատկացված միջոցների 93,4%-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի աշխատակազմը 2019թ. պետական բյուջեից իրեն հատկացված միջոցներից օգտագործել է 5 մլրդ 821 մլն դրամ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկման ընթացքում ասաց Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«ՀՀ ազգային ժողովի աշխատակազմի բյուջեն 2019թ. համար շուրջ 5 մլրդ 254 մլն դրամ էր: Տարվա ընթացքում այն ճշտվել է, կազմելով՝ 6 մլրդ 231 մլն դրամ: Փաստացի 5 մլրդ 821 մլն դրամի օգտագործում է եղել կամ ճշտված ցուցանիշի 93,4%-ը»,- ասաց Ջանջուղազյանը:

Аппарат национального собрания из средств, выделенных ему в прошлом году, потратил 93,4%
Аппарат Национального собрания Республики Армения из средств, выделенных ему из госбюджета, использовал 5 млрд 821 млн драмов.
об этом на заседании постоянных комиссий Национального собрания Армении по предварительному обсуждению годового отчета “Об исполнении государственного бюджета на 2019 год” сказал министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
“Бюджет аппарата Национального собрания Республики Армения на 2019 год составлял около 5 млрд 254 млн драмов. В течение года он был изменен, составив 6 млрд 231 млн драмов. Фактически были использованы 5 млрд 821 млн драмов или 93,4% уточненного показателя”, - сказал Джанджугазян.