Փաշինյանը շնորհավորել է Բենյամին Նեթանյահուին Իսրայելի վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բենյամին Նեթանյահուին Իսրայելի Պետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու և նոր կառավարություն կազմավորելու կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Իսրայելի Պետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու և նոր կառավարություն կազմավորելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Ձեր գլխավորությամբ ձևավորված կոալիցիոն կառավարությունը շարունակելու է Իսրայելի զարգացման վերընթաց ուղին՝ ամրագրելով նոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը շահագրգռված է շարունակելու քաղաքական երկխոսությունը և ակտիվ համագործակցությունը Իսրայելի նորակազմ կառավարության հետ՝ երկկողմ հարաբերությունների տարբեր բնագավառներում, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերում փոխգործակցությունն առավել խորացնելու և ամրապնդելու համար։
Լիահույս եմ, որ միասնական ջանքերով կկարողանանք համալրել և հարստացնել հայ-իսրայելական գործակցության օրակարգը և զարգացնել փոխշահավետ գործընկերային հարաբերություններ՝ ի նպաստ մեր երկրների և ժողովուրդների բարօրության:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»։

PM Pashinyan congratulates Benjamin Netanyahu on being re-appointed Prime Minister of Israel
YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan congratulated Benjamin Netanyahu on being re-appointed Prime Minister of Israel and forming a new Cabinet. As ARMENPRESS was informed from the press service of the Prime Minister of Armenia, the congratulatory message runs as follows,
''I cordially congratulate you and offer my best wishes on the occasion of being re-appointed Prime Minister of Israel and forming a new Cabinet.
I am confident that the coalition government headed by you will continue the development path of Israel, recording new success and achievements.
The Government of the Republic of Armenia is interested in continuing the political dialogue and active cooperation with the newly formed Israeli Government in different spheres of bilateral relations, as well as for further deepening and strengthening partnership on multilateral formats.
I hope that with mutual efforts we will be able to enrich the partnership agenda between Armenia and Israel and develop mutually beneficial partnering relations for the benefit of our countries and peoples.
I wish you goof health and all the best, and lasting peace and welfare to the friendly people of Israel''.