Աբովյանում ՃՏՊ-ի հետևանքով վառելիք է արտահոսել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 10-ին, ժամը 00։54-ին տեղեկություն է ստացել, որ Կոտայքի մարզիԱբովյան քաղաքի կինոյի շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ. տուժածներ չկան:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պարզվել է, որ Հանրապետության փողոցի թիվ 16 շենքի մոտակայքում «Mercedes-Benz CLS 350» (վարորդ՝ Դավիթ Ե․) մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է ճամփեզրին կայանած «Honda HR-V» մակնիշի ավտոմեքենային (վարորդ՝ Տիգրան Բ․), ինչի հետևանքով «Honda HR-V» մակնիշի ավտոմեքենայից տեղի է ունեցել վառելիքի արտահոսք:
Փրկարարները հոսանքազրկել են «Honda HR-V» մակնիշի ավտոմեքենան և իրականացրել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ:

Из-за ДТП в Абовяне произошла утечка горючего
10-го мая в 00։54 часов в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что близ Дома кино в Абовяне (Котайкская область) произошло ДТП с возгоранием, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, выяснилось, что по адресу ул.Анрапетутян, 16 автомобиль Mercedes-Benz CLS 350 (водитель Давид Е.) врезался в припаркованную на обочине Honda HR-V (водитель Тигран Б.), отчего в Honda HR-V образовалась утечка топлива.