Ավտոմեքենան ընկել է Աղստև գետը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 9-ին, ժամը 22։20-ին տեղեկություն է ստացել, որ Տավուշի մարզի Հաղարծին բնակավայրում ավտոմեքենան ընկել է Աղստև գետը։
Ավտոմեքենան գետից դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է եղել հատուկ տեխնիկա:
Օգնության են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խմբերը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ։
Գետի վարարման պատճառով փրկարարներին չի հաջողվել ավտոմեքենան դուրս բերել գետից․ աշխատանքները դադարեցվել են:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մայիսի 10-ին, ժամը 06:10-ին աշխատանքները վերսկսելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։

Автомобиль перевернулся и упал в реку Агстев
9-го мая в 22։20 часа в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что близ поселка Агарцин (Тавушская область) автомобиль перевернулся и упал в реку Агстев, необходима помощь спасателей.
Но чтобы вытащить машину из реки, нужна была специальная техника.
На помощь выехали оперативные группы и спасательный отряд областного управления Спасательной службы МЧС РА.
Из-за слишком бурного течения вытащить автомобиль не удавалось, и пришлось прекратить работы.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, 9-го мая в 06:10 часов для возобновления спасательных работ на место выехали оперативная группа и спасательный отряд областного управления Спасательной службы МЧС РА.