ՃՏՊ Սայաթ-Նովայի պողոտայի և Ալեք Մանուկյան փողոցի խաչմերուկում. մոտոցիկլիստը հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 2-ին, ժամը 18:39-ին ահազանգ է ստացել, որ ԵրևանիՍայաթ-Նովայի պողոտայի և Ալեք Մանուկյան փողոցի խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պարզվել է, որ բախվել են «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Գագիկ Ս., ծնված 1950 թ․) և մոտոցիկլետ (վարորդ՝ Վահե Թ., ծնված 1994 թ․): Մոտոցիկլետի վարորդը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր:

ДТП на перекресте пр.Саят Нова и ул.Алека Манукяна — мотоциклист госпитализирован
2-го мая в 18:39 часов в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что на перекресте проспекта Саят Нова и улицы Алека Манукяна произошло ДТП, есть пострадавший, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, выяснилось, что столкнулись Opel Astra (водитель Гагик С., 1950г/р) и мотоцикл (водитель Ваге Т., 1994г/р).Мотоциклиста с телесными повреждениями разной степени тяжести доставили в 1-ю Университетскую клинику «Гераци».