Նոր սմարթֆոններ՝ դպրոցներին
ԳԱՎԱՌ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի հանրակրթական դպրոցները ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության կողմից ստացավ «Վիվա- Սել ՄՏՍ» կազմակերպության նվիրաբերած 50 նոր սմարթֆոնները՝ հեռավար ուսուցման կազմակերպման ընդգրկվածությունը լիարժեք դարձնելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզպետարանի ԿՄՍ վարչության պետ Կարեն Զազյանը, սմարթֆոններն արդեն տրամադրվել են հանրակրթական 50 դպրոցների՝ յուրաքանչյուրին մեկ հատ: Նոր սմարթոնները տրամադրվելու են հեռավար ուսուցման հնարավորություն չունեցող միայնակ ծնողների, սոցիալապես անապահով, 3 եւ ավելի դպրոցահասակ երեխաներ ունեցող ընտանիքներին։
«Միաժամանակ «Beeline»-ի կողմից շուրջ 170 ընտանիքի կտրվի շարժական եւ ֆիքսված ինտերնետի մատչելի սակագնային փաթեթի վկայականներ: Բոլոր ջանքերն ուղղված են հեռավար կրթությունը յուրաքանչյուրի համար անխտիր հասանելի դարձնելուն»,-ընդգծեց վարչության պետը։

Новые смартфоны школам
Общеобразовательные школы Гегаркуникской области получили из Министерства образования, науки, культуры и спорта 50 новых смартфонов, подаренных компанией “Вива-Селл МТС” для обеспечения полноценности организации дистанционного обучения.
Как сообщил «Арменпресс» начальник управления по связям с общественностью администрации Гегаркуника Карен Зазян, смартфоны уже предоставлены 50 общеобразовательным школам -каждой по одному. Новые смартфоны будут предоставлены одиноким родителям, не имеющим возможности дистанционного обучения, социально необеспеченным семьям, имеющим 3 и более детей школьного возраста.
В то же время “Beeline” около 170 семьям обеспечит сертификаты на доступный тарифный план мобильного и фиксированного интернета. Все усилия направлены на то, чтобы сделать дистанционное образование доступным для всех”, - подчеркнул начальник управления.