Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասավ 84-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Արձանագրվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք: Ընդհանուր դեպքերի թիվը 84 է: Դեպքերի 81 տոկոսն Էջմիածնի և արտադրամասի ուղղություններն են»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ այս պահին մեկուսացված է 444 անձ, իսկ 799 մարդու կառավարությունը հորդորել է ինքնամեկուսացվել տներում:
ՀՀ կառավարությունը Հայաստանում արտակարգ դրություն է հայտարարել: Արտակարգ դրությունը գործում է Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում2020թվականիմարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-ն:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

Armenia coronavirus cases reach 84
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. 6 new cases of the novel coronavirus were confirmed in Armenia, bringing the total number of infected to 84, one patient has recovered, Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
“6 new cases of the coronavirus were confirmed in Armenia. The total number of cases is 84. 81% of the cases are connected with the cases registered in Etchmiadzin town and a manufacturing company [in Yerevan]”, the PM said.
Pashinyan informed that at this moment 444 people are under quarantine, and the government urged 799 people to self-quarantine in their homes.