Հայաստանյան մի քանի պատվիրակությունների այցերը արտերկիր չեղարկվել են կորոնավիրուսի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի որոշումներով ուժը կորցրած են ճանաչվել ՀՀ պատվիրակությունների արտասահմանյան մի քանի գործուղումներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, որոշումները հրապարակվել են կառավարության egov.am կայքում:
Մանասավորապես, մարտի 12-ի որոշմամբ՝ ուժը կորցրած է ճանաչվել Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանին և նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանին Ֆրանսիա գործուղելու մասին որոշումը:
Վարչապետի՝ մարտի 11–ի որոշմամբ՝ ուժը կորցրած են ճանաչվել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ պատվիրակություն և Առողջապահության նախարարի տեղակալ Լենա Նանուշյանին Դանիայի Թագավորություն գործուղելու մասին որոշումները:
Վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին, որ որոշումները պայմանավորված են կորոնավիրուսի տարածմամբ:

Из-за коронавируса отменено несколько зарубежных командировок армянских делегаций
Решениями премьер-министра Республики Армения отменено несколько зарубежных командировок армянских делегаций. Как сообщает Арменпресс, решения были опубликованы на сайте правительства e-gov.am.
В частности, решением от 12 марта отменен визит министра юстиции Рустама Бадасяна и заместителя министра Кристины Григорян во Францию.
Решением премьер-министра от 11 марта аннулировало решение направить делегацию в Соединенные Штаты Америки, а также отменен визит заместителя министра здравоохранения Лены Нанушян в Королевство Дания.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, эти решения обусловлены распространением коронавируса.