Ամենայն հավանականությամբ հաջորդ շաբաթվանից դասապրոցեսը կվերականգնվի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավանականությունը մեծ է, որ գալիք երկուշաբթի օրվանից` մարտի 9-ից, հանրապետությունում դասապրոցեսը կվերականգնվի: Կառավարության նիստում Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը նշեց, որ իրենք ամենօրյա կապի մեջ են առողջապահության նախարարության հետ:
«Հատուկ ցուցումներ չունենք դասերը չշարունակելու հետ կապված, եթե այսպես շարունակվի, երկուշաբթի օրվանից դասերն արդեն կսկսեն», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Հարությունյանը։
Ընթացիկ շաբաթ կորոնավիրուսի կանխարգելմամբ պայմանավորված հանրապետության կրթական հաստատություններում մեկշաբաթյա արձակուրդ է հայտարարվել:

Со следующей недели учебный процесс может быть восстановлен
Возможно, что со следующего понедельника, 9 марта, учебный процесс в республике будет восстановлен. Как сообщает «Арменпресс», на заседании правительства министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян отметил, что они с Министерством здравоохранения находятся в постоянной связи.
“У нас нет специальных указаний по поводу не проведения занятий, если так продолжится, то с понедельника они начнутся”, - сказал Арутюнян.
В связи с профилактикой нераспространения коронавируса на этой неделе в учебных заведениях республики были объявлены недельные каникулы.