Ռազմական ոստիկանությունը զինծառայողների մոտ հայտնաբերել է մի քանի հարյուր սմարթֆոն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անցնող երկու օրվա ընթացքում ՀՀ զինված ուժերում հրամանատարության և ՀՀ ՊՆ ՌՈ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ընթացքում զինվորների մոտ հայտնաբերվել է մի քանի հարյուր միավոր սմարթֆոն։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Դրանք բոլորը հանձնվելու են զինծառայողների ծնողներին։ Հերթական անգամ հորդորում ենք զինծառայողներին և նրանց հարազատներին, զերծ մնալ զինծառայողներին չթույլատրված հեռախոսների տրամադրումից։ Դրանք վտանգում են նրանց կյանքը, ստորաբաժանման անվտանգությունը հարցականի տակ են դնում, առաջացնում են ոչ կանոնադրային մթնոլորտ»,- գրել է Հովհաննիսյանը:

Военная полиция обнаружила у военнослужащих несколько сотен смартфонов
В течение прошедших двух дней в ВС Армении вследствие профилактических работ командования и военной полиции МО Армении у солдат было обнаружено несколько сотен смартфонов.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Все они будут переданы родителям военнослужащих. В очередной раз призываем военнослужащих и их родных воздерживаться от предоставления военнослужащим неразрешенных телефонов. Они ставят под угрозу их жизнь, безопасность подразделения ставят под вопрос, создают неуставную атмосферу”, - написал Ованнисян.