ՀՀ ԱԻՆ և ԿԽՄԿ-ի փրկարարները սարից 1.5 կմ պատգարակով իջեցրել են վնասվածք ստացած քաղաքացուն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը փետրվարի 23-ին, ժամը 15:08-ին տեղեկություն է ստացել, որ Արագածոտնի մարզի «Խաչասար» կոչվող հատվածում քաղաքացին ընկել և վնասվածք է ստացել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, «Խաչասար» կոչվող հատվածում հերթապահություն իրականացնող Ապարանի թիվ 20 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի ձնագնացը, բարձրացել է սարը. փրկարարների և Հայկական կարմիր խաչ ընկերության աշխատակիցների համատեղ ուժերով Հովսեփ Մ.-ին (ծնված 2006թ.) պատգարակով մոտ 1.5 կմ անվտանգ իջեցրել են սարից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային. վերջինս հոսպիտալացվել է Ապարանի բժշկական կենտրոն:

Спасатели МЧС РА и МККК на носилках с горы 1.5 км спустили гражданина с травмами
23-го февраля в 15:08 часов в Центр кризисного управления МЧС РА поступил сигнал о том, что на горе Хачасар (Арагацотнская область), гражданин упал и получил травмы, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, снегоход спасательного отряда "Апаран-20", который дежурил в Хачасарском участке, поднялся на гору. Совместными усилиями спасателей и сотрудников Армянского представительства Международного Комитета Красного Креста гражданин Овсеп М. (2006 г.р.) благополучно был спущен на 1,5 км. Его поднесли к машине скорой помощи. Последний был госпитализирован в Апаранский медицинский центр.