Իրանում կորոնավիրուսից մահացել է 8 մարդ, վարակվել՝ 43-ը. պաշտոնական
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում, փետրվարի 23-ի դրությամբ, նոր կորոնավիրուսից մահացել է 8 մարդ, վարակվել՝ 43 մարդ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է Իրանի առողջապահության նախարարության հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի ղեկավար Քիանուշ Ջահանփուրն՝ Իրանի պետական հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։
Ինչպես հաղորդում է Իրանի IRNA լրատվական գործակալությունը, նա նշել է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Իրանում կորոնավիրուսից վարակվածների թիվը 15-ով ավելացել է՝ կազմելով 43։
«Վարակված հիվանդներից ևս 3-ը մահացել են։ Այս պահին կորոնավիրուսից մահացած հիվանդների թիվը կազմում է 8»,- հավելել է Քիանուշ Ջահանփուրը։
Նա նաև հայտնել է, որ Իրանի բոլոր համալսարանները մեկ շաբաթով փակվել են, իսկ Իրանի առողջապահության նախարարը քաղաքացիներին հորդորել է խուսափել Ղոմ այցելելուց, և միևնույն ժամանակ Ղոմի բնակիչներին հորդորել անհրաժեշտության դեպքում դուրս գալ քաղաքից։

В Иране от коронавируса умерли 8 человек, заражены 43 — официально
Как передает Арменпресс, об этом сообщил руководитель центра по связям с общественностью и информации министерства здравоохранения Ирана Киянуш Джаханпур в интервью государственному телевидению Ирана.
Как сообщает агентство IRNA, он отметил, что число людей, зараженных коронавирусом в Иране, увеличилось на 15–24 за последние 24 часа, составив 43.
«Еще трое из зараженных пациентов умерли. В настоящее время число пациентов, умерших от коронавируса, составляет 8 человек», - добавил Киануш Джаханпур.
Он также сказал, что все иранские университеты закрыты на неделю, а министр здравоохранения Ирана призвал граждан избегать поездки в Хом и в то же время призвал жителей Хома покинуть город в случае необходимости.