«Դալմա Գարդեն մոլ»-ում շենքի կառուցվածքային կամ այլ տեսակի խնդիրներ չեն հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սեյսմիկ պաշտպանությանտարածքային ծառայություն»ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների կողմից տեղադրված սարքավորումները «Դալմա գարդեն մոլ» առևտրի կենտրոնում երկրաշարժ կամ այլ ցնցումներ չեն հայտնաբերել: Բացի այդ, ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեի աշխատակիցները շենքի կոնստրուկցիաների մեջ փոփոխություն չեն գտել:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
«Դալմա Գարդեն մոլ»-ի ղեկավարությունը նույնպես հրավիրել են արտասահմանից մասնագետների, և վերջիններս նույն կարծիքը հայտնեցին»,- ասաց Ցոլակյանը:
Հունվարի 19-ից «Դալմա Գարդեն մոլ» առևտրի կենտրոնը վերսկսել է աշխատանքը:
Հունվարի 9-ին ժամը 18:40 «Դալմա Գարդեն մոլ»-ում նկատվել էին տեղային ցնցումներ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները կատարել էին շենքի և հարակից տարածքների զննում՝ ցնցումների պատճառը պարզելու նպատակով: Աշխատակիցները և հաճախորդները տարհանվել էին:

В “Далма Гарден мол” не выявлено проблем строения структурного или иного характера
Оборудование, установленное сотрудниками ГНКО “Территориальная служба сейсмической защиты”, в торговом центре “Далма Гарден мол”не обнаружило признаков землетрясения или других толчков. Кроме того, сотрудники Госкомитета по градостроительству не обнаружили изменений и в конструкции строения.
Как передает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал министр по ЧС Армении Феликс Цолакян.
Руководство “Далма Гарден мол” пригласило специалистов и из-за рубежа. Они выразили такое же мнение”, - сказал Цолакян.
Торговый центр “Далма Гарден мол” возобновил работу с 19 января.
9 января в 18:40 в “Далма Гарден мол” были замечены местные толчки. Сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении провели осмотр здания и прилегающих территорий с целью выяснения причин потрясений. Сотрудники и покупатели были эвакуированы.