Հանրապետական մանկական վերականգնողական կենտրոնի սենյակներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետական մանկական վերականգնողական կենտրոնի մի հիվանդասենյակում հունվարի 10-ի լուսադեմին ժամը 5:00- ին մոտբռնկվել է հրդեհ, ինչի հետևանքով սենյակն այրվել է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է կենտրոնի տնօրեն Նարինե Մանուկյանը։
Հիվանդասենյակում պառկած է եղել 23 տարեկան Ռոման Էվանյանը, որը, նկատելով կրակը, դուրս է եկել:
Մասնաշենքի հիվանդասենյակներում պառկած են եղել նաև հաշմանդամություն ունեցող երեխաներ և նրանց խնամող ծնողները, որոնք ծուխը տեսնելով՝ դուրս են եկել և տեղափոխվել մյուս մասնաշենք: Հիվանդասենյակներում օգտագործվում են էլեկտրական տաքացուցիչներ։
Տնօրենի հավաստմամբ՝ ոչ ոք չի տուժել, ոչ ոք չի տարհանվել, կրակը մարվել է, և այս պահին արդեն կատարվում են վերանորոգման աշխատանքներ:
Մանուկյանը հորդորել է չշահարկել թեման: «Խնդրում եմ, չշահարկել թեման և չդարձնել էժան սենսացիա, քանի որ սա ո՛չ այդ վայրն է, ոչ էլ, մանավանդ, այդ թեման:
Ամեն ինչ նորմալ է, երեխաները և Ռոմանը անցել են իրենց բնականոն կյանքին, ստանում են վերականգնողական բուժում։ Ամեն ինչ լավ է»,-նշել է տնօրենն ու շնորհակալություն հայտնել

В Республиканском детском реабилитационном центре вспыхнул пожар: пострадавших нет
В одной из палат Республиканского детского реабилитационного центра на рассвете 10 января около 5:00 вспыхнул пожар, вследствие чего палата сгорела.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщила директор Центра Нарине Манукян.
В палате лежал 23-летний Роман Эванян, который, заметив огонь, покинул помещение.
В больничных палатах корпуса лежали также и дети с ограниченными возможностями и их родители, которые, увидев дым, также покинули помещения и перешли в другой корпус. В палатах используются электрические обогреватели. По словам директора, никто не пострадал, никто не был эвакуирован, огонь потушен, и на данный момент уже ведутся ремонтные работы.
Манукян призвала не спекулировать произошедшим. “Прошу не спекулировать произошедшим и не делать дешевой сенсации, поскольку этому нет места, тем более это не та тема. Все нормально, дети и Роман ведут нормальную жизнь, получают реабилитационное лечение. Все хорошо”, - отметила директор и выразила благодарность всем беспокоящимся людям.