Տոնական օրերին Երևանի թանգարանները 14.662 այցելու են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ամանորի տոնական օրերին մշակութային կյանքի ակտիվացման նպատակով 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ից մինչև 2020 թվականի հունվարի 7-ը բաց են եղել ԿԳՄՍ նախարարության ենթակա մի շարք թանգարաններ, որոնք ունեցել են ընդհանուր 14.662 այցելու (այդ թվում՝ զբոսաշրջիկներ), որից 2746-ը՝ մինչև 18 տարեկան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից։
Տոնական արձակուրդներին գործել են Եղիշե Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարանը, Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը, Հովհաննես Թումանյանի, Սերգեյ Փարաջանովի, Երվանդ Քոչարի թանգարանները, Ռուսական արվեստի, Հայաստանի պատմության թանգարանները, Հայաստանի ազգային պատկերասրահը:

YEREVAN, JANUARY 9, ARMENPRESS. Several museums in Yerevan operated during New Year holidays as a result of which they hosted a total of 14.662 visitors, including tourists, the ministry of education, science, culture and sport told Armenpress.
The following museums operated from December 31 to January 7: Museum after Yeghishe Charents, Martiros Saryan House-Museum, Komitas Museum-Institute, museums after Hovhannes Tumanyan, Sergei Parajanov, Yervand Kochar, History Museum of Armenia, National Gallery and the museum of Russian art.