ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այց է կատարել Գյումրի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այց է կատարել Գյումրի: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարության ղեկավարը Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի, Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ուղեկցությամբ եղել է Տիգրան Մեծ և Սայաթ Նովա փողոցներում, ծանոթացել այստեղ իրականացված հիմնանորոգման աշխատանքներին: Փողոցները բարեկարգվել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հատկացրած ֆինանսական միջոցներով:
Գյումրեցիները ողջունել են վարչապետի այցը և շնորհակալություն հայտնել քաղաքի նկատմամբ ցուցաբերվող մեծ ուշադրության համար:
Վարչապետը պատասխանատուներին հանձնարարել է մնացած բոլոր տեխնիկական հարցերը կարգավորել հնարավորինս սեղմ ժամկետում՝ պահպանելով որակական չափանիշները:
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը ներկա է գտնվել սոցիալական բնակարանների հանձնման արարողությանը: Նորակառույց շենքում առկա 18 բնակարանները հանձնվել են միայնակ տարեցներին, որոնք մինչև այժմ բնակվում էին տնակներում: Սոցիալական բնակարանները կառուցվել են «Առդա» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել հիմնադրամին իրականացվող ծրագրի և այն շարունակական դարձնելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է բնակարաններով և շահառուներին շնորհավորել բնակարանամուտի և Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ:

Премьер-министр РА совершил рабочий визит в Гюмри
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян совершил рабочий визит в Гюмри. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
Глава правительства в сопровождении министра территориального управления и инфраструктур Сурена Папикяна, губернатора Ширака Тиграна Петросяна, мэра Гюмри Самвела Баласаняна побывал на улицах Тиграна Меца и Саят-Новы, ознакомился с осуществленными здесь ремонтными работами. Улицы были благоустроены на средства Европейского банка реконструкции и развития.
Гюмрийцы приветствовали визит премьер-министра и поблагодарили его за большое внимание, проявляемое к городу.
Премьер-министр поручил ответственным лицам урегулировать все остальные технические вопросы в максимально сжатые сроки, соблюдая все критерии качества.
Затем премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии вручения социальных квартир. В новостройке 18 квартир были даны одиноким пожилым людям, которые до сих пор проживали в домиках. Социальные квартиры построены при финансировании благотворительного фонда “Арда”.
Премьер-министр за осуществляемую программу и ее продолжение выразил фонду благодарность. Никол Пашинян обошел квартиры и поздравил бенефициаров с праздниками Нового года и Рождества.