Նախատեսվում է որոշ փրկարարների բնակարաններ տրամադրել պարգևատրման եղանակով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն աշխատանքներ է տանում հրշեջ-փրկարարների բնակարանային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ, ինչպես նաև, հնարավոր է, որոշ փրկարարներ բնակարաններ ստանան պարգևատրման եղանակով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
«ԱԻՆ-ում անգամ տեղյակ չէին և նոր են իմանում այդ մասին: Այս պահին աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի կարողանանք բարելավել հրշեջ-փրկարարների բնակարանային պայմանները: Դեռևս ամբողջությամբ չեմ բացի փակագծերը, թե ինչպես է այդ ամենն արվելու, սակայն մենք արդեն աշխատում ենք այդ ուղղությամբ»,- նշեց Ցոլակյանը:
Նրա խոսքով՝ արտակարգ իրավիճակների ոլորտում կարելի է լուրջ հաջողություններ ունենալ, քանի որ հրշեջ-փրկարարները կկարողանան բնակարաններ ձեռք բերել ավելի էժան գներով:
ՀՀ ԱԻ նախարարը նաև տեղեկացրեց՝ հնարավոր է նաև, որ առանձին փրկարարներ բնակարաններ ստանան պարգևատրման եղանակով:

Некоторым спасателям в качестве вознаграждения планируется предоставление квартир
Министерство по чрезвычайным ситуациям РА ведет работы по улучшению жилищных условий пожарных-спасателей, и возможно, некоторые спасатели в качестве вознаграждения получат квартиры.
Как передает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал министр по ЧС Армении Феликс Цолакян.
“В МЧС об этом даже не знали и узнали только сейчас. В настоящее время ведутся работы по улучшению жилищных условий пожарных-спасателей. Пока не буду полностью раскрывать скобки, как все это будет сделано, однако мы уже работаем в этом направлении”, - отметил Цолакян.
По его словам, в сфере чрезвычайных ситуаций можно добиться серьезных успехов, так как пожарные-спасатели смогут приобрести квартиры по более низким ценам.
Министр по ЧС РА также сообщил, что возможно, что отдельные спасатели получат квартиры в качестве вознаграждения.