Բակո Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Արցախի կառավարության նիստ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել կառավարության նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերի քննարկման ընթացքում նախագահը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ առկա խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Կառավարությունն ընդունել է Արցախի Հանրապետության 2020-2022թթ.. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը, որը սահմանված կարգով կուղարկվի Ազգային ժողով՝ ի գիտություն:

Под председательством Бако Саакяна состоялось заседание правительства Арцаха
18 сентября под председательством президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялось заседание правительства.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, в ходе обсуждения вопросов, включенных в повестку дня заседания, президент руководителям компетентных органов дал поручения по надлежащему решению существующих проблем.
Правительство приняло среднесрочную программу расходов Республики Арцах на 2020 - 2022 годы, которая в установленном порядке будет направлена в Национальное собрание.