6-րդ հարկից ընկած 2.5 տարեկան երեխան գիտակցության է եկել ու ճանաչել ծնողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Թումանյան 32 հասցեում գտնվող շենքի 6-րդ հարկից ընկած 2.5 տարեկան տղա երեխան գիտակցության է եկել ու ճանաչել ծնողներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Սուրբ Աստվածամայր ԲԿ-ի հանրային կապերի գծով տնօրենի օգնական Գևորգ Դերձյանը:
«Երեխան սեպտեմբերի 5-ին անգիտակից վիճակով տեղափոխվել էր «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունք: Փոքրիկի մոտ առկա է զուգակցված վնասվածքներ, գանգի ոսկրերի ցիրկուլյար կոտրվածք, գլխուղեղի սալջարդ, ողերի կոտրվածքներ, կոնքի ոսկրերի կոտրվածքներ: Երկու օր առաջ սկսել էր շնչել ինքնուրույն: Վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, բայց կայուն: Գտնվում է «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի բժիշկների խիստ հսկողության տակ»,- նշել է Դերձյանը:
Նրա խոսքով՝ վերջին երկու օրվա ընթացքում այս ընտանիքին օգնություն ցուցաբերելու համար տասնյակ զանգեր են ստացել, սակայն ծնողները որևէ օգնության կարիք չունեն և ոչ մեկից օգնություն չեն խնդրել:

2.5-old child who fell from 6th floor comes to consciousness, recognizes parents
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. The 2.5 year-old child who fell from the 6th floor of a building on Tumanyan street has come to consciousness and recognized parents, ARMENPRESS reports deputy head of the public relations department of Surb Astvatsamayr Medical Center Gevorg Derdzyan wrote on his Facebook page.
The child was taken to Surb Astvatsamayr medical center on September 5 with numerous fractures. ''The child started breathing on his own 2 days ago. He remains in severe but stable condition'', Derdzyan wrote, adding that the child is in strict supervision of doctors.
According to him, during the last 2 days they recieved dozens of calls from citizens offering help to the family, but the parents need no help and have not asked for help from anyone.