«Պոբեդա»-ի և «Շիրակ» օդանավակայանի միջև ստեղծված խնդիրը լուծված է. Քաղավիացիայի կոմիտե
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության դեպի Հայաստան իրականացվող չվերթների դադարեցմանը հանգեցրած խնդիրը լուծված է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ այս մասին ասացին ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից:
«Մենք արդեն իսկ խոսել ենք ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության հայաստանյան ներկայացուցչի հետ և մեզ ասացին, որ խնդիրը լուծված է: Այսօր հանդիպում ենք կազմակերպել «Պոբեդա»-ի և «Շիրակ» օդանավակայանի ներկայացուցիչների հետ»,- տեղեկացրին կոմիտեից:
Ավելի վաղ ռուսական «ՏԱՍՍ» գործակալությունը հայտարարել էր ՌԴ-ից դեպի Գյումրի ձմեռային սեզոնին «Պոբեդա» ավիաընկերության թռիչքների դադարեցման մասին։ Ռուսական ընկերությունն իր այդ որոշումը պատճառաբանել է «Շիրակ» օդանավակայանում վառելանյութի պարբերաբար թերլիցքավորմամբ:

YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. The Armenian Civil Aviation Committee has said that the problem which led to Pobeda Airlines announcing suspension of flights to Armenia has been solved.
“We have already spoken to the Armenian representation of Pobeda Airlines and we were told that the problem has been solved. We have organized a meeting today with representatives of Pobeda and Shirak Airport,” the committee told ARMENPRESS.
Earlier TASS reported that the Russian low-cost carrier will cancel its flights to Armenia from the winter season. A source told TASS that Pobeda is suspending its flights due to under-fueling of its aircraft at the Armenian airport in Gyumri.