«Պոբեդա»-ի և «Շիրակ» օդանավակայանի միջև ստեղծված խնդիրը լուծված է. Քաղավիացիայի կոմիտե
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության դեպի Հայաստան իրականացվող չվերթների դադարեցմանը հանգեցրած խնդիրը լուծված է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ այս մասին ասացին ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից:
«Մենք արդեն իսկ խոսել ենք ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության հայաստանյան ներկայացուցչի հետ և մեզ ասացին, որ խնդիրը լուծված է: Այսօր հանդիպում ենք կազմակերպել «Պոբեդա»-ի և «Շիրակ» օդանավակայանի ներկայացուցիչների հետ»,- տեղեկացրին կոմիտեից:
Ավելի վաղ ռուսական «ՏԱՍՍ» գործակալությունը հայտարարել էր ՌԴ-ից դեպի Գյումրի ձմեռային սեզոնին «Պոբեդա» ավիաընկերության թռիչքների դադարեցման մասին։ Ռուսական ընկերությունն իր այդ որոշումը պատճառաբանել է «Շիրակ» օդանավակայանում վառելանյութի պարբերաբար թերլիցքավորմամբ:

“Победa” и аэропортом “Ширак” проблему разрешили: Комитет гражданской авиации
Проблема, которая привела к прекращению рейсов в Армению, осуществляемых российской авиакомпанией “Победа”, разрешена. Об этом в беседе с «Арменпресс» сказали в Комитете гражданской авиации.
“Мы уже говорили с армянским представителем российской авиакомпании “Победа” и нам сказали, что проблема решена. Сегодня мы организовали встречу с представителями “Победы” и аэропорта “Ширак”, - сообщили в комитете.
Ранее российское агентство ТАСС объявило о прекращении полетов авиакомпании “Победа” в зимний сезон из России в Гюмри. Российская компания мотивировала свое решение регулярным недоливом топлива в аэропорту  “Ширак”.