Չինաստանի հարավում սողանքների զոհերի թիվը հասել Է 22-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի Գույչժոուի նահանգում սողանքների հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 22-ի, եւս 23-ը համարվում Է անհայտ կորած: Հուլիսի 26-ին այս մասին հաղորդել Է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը, տեղեկացնում Է«Արմենպրես»-ը:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 20 զոհերի մասին:
Գուայչժոում սողանքներն իջել են հուլիսի 23-ին: Առաջին միջադեպը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով 16:00-ին (Երեւանի ժամանակով 12:00-ին) Հեչժանի գավառում, ինչի հետեւանքով փլվածքների տակ Է մնացել շինարարական հրապարակը:
Երկրորդ սողանքն իջել Է հուլիսի 23-ին Շույչենի գավառում Լյուպանշույ քաղաքի մերձակայքում տեղական ժամանակով 21:20-ին (Երեւանի ժամանակով 17:20-ին), ինչի հետեւանքով քանդվել Է 21 տուն, 77 մարդ մնացել Է աղետի գոտում:

СМИ: число жертв оползней на юге Китая увеличилось до 22 человек
Число погибших в результате оползней в провинции Гуйчжоу достигло 22 человек, еще 23 числятся пропавшими без вести. Об этом в пятницусообщилоЦентральное телевидение Китая.
Ранее сообщалось о 20 жертвах.
Оползни сошли в Гуйчжоу во вторник на этой неделе. Первый инцидент произошел в 16:00 по местному времени (11:00 мск) в уезде Хэчжан, в результате чего под завалами оказалась строительная площадка,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Второй оползень сошел в уезде Шуйчэн вблизи города Люпаньшуй во вторник в 21:20 по местному времени (16:20 мск), в результате чего 21 дом был разрушен, 77 человек оказались в зоне бедствия.
Поисково-спасательные работы продолжаются. Их финансирует правительство Китая, выделившее из центрального бюджета на эти цели, а также на ликвидацию стихийного бедствия 30 млн юаней (более $4,3 млн).