Տիգրան Ավինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հուլիսի 15-20-ը  աշխատանքային այցով լինելու է ԱՄՆ-ում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
Նյու Յորքում փոխվարչապետը մասնակցելու է ՄԱԿ-ի Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի Կայուն զարգացման հարցերով բարձր մակարդակի քաղաքական ֆորումին և այլ միջոցառումների։
Այցի շրջանակներում տեղի կունենան նաև հանդիպումներ ՄԱԿ-ի և մի շարք երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Նյու Յորքում և Բոստոնում նախատեսվում են Տիգրան Ավինյանի հանդիպումները հայ համայնքի և հասարակական գործիչների հետ:

Armenian deputy PM to depart for US on working visit
YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan will depart for the United States on a working visit on July 15-20, his spokesperson Vahan Hunanyan said on Facebook.
In New York the deputy PM will attend the High-Level Political Forum on Sustainable Development under the auspices of the United Nations Economic and Social Council (ECOSOC), as well as other events.
During the visit Avinyan will meet with the top officials of the UN and other countries.
The deputy PM is also scheduled to meet with the Armenian communities and public figures in New York and Boston.