Տիգրան Ավինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հուլիսի 15-20-ը  աշխատանքային այցով լինելու է ԱՄՆ-ում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
Նյու Յորքում փոխվարչապետը մասնակցելու է ՄԱԿ-ի Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի Կայուն զարգացման հարցերով բարձր մակարդակի քաղաքական ֆորումին և այլ միջոցառումների։
Այցի շրջանակներում տեղի կունենան նաև հանդիպումներ ՄԱԿ-ի և մի շարք երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Նյու Յորքում և Բոստոնում նախատեսվում են Տիգրան Ավինյանի հանդիպումները հայ համայնքի և հասարակական գործիչների հետ:

Тигран Авинян посетит США с рабочим визитом
Как передает Арменпресс, об этом сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь вице-премьера ВаанУнанян.
В Нью-Йорке Тигран Авинян    примет участие в политическом форуме Экономического и Социального Совета ООН высокого уровня по устойчивому развитию, а  также в ряде других мероприятий.
В рамках визита вице-премьер  также проведет встречи  с высокопоставленными должностными лицами ООН и ряда стран.
Планируются встречи ТигранаАвиняна с армянской общиной и общественными деятелями в Нью-Йорке и Бостоне.