Վահե Էնֆիաջյանը ծանոթացել է ամառային զորակոչի ընթացքին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 12-ին այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության Երեւանի թիվ 2 զինվորական կոմիսարիատ: Նպատակն էր տեղում ծանոթանալ ամառային զորակոչի ընթացքին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, զինկոմիսարիատի պատասխանատուն տեղեկացրել է, որ ամեն ինչ կազմակերպվել է օրենքի տառին համապատասխան, պատշաճ մակարդակով: Գործող զորակոչային հանձնաժողովի սպաները զրուցել են բոլոր զորակոչիկների հետ, տեղեկացրել նրանց իրավունքների մասին, ինչպես նաեւ հուզող հարցերով հրամանատարներին դիմելու կարգի վերաբերյալ:
Տղաներն անցել են բժշկական բոլոր կաբինետներով: Նրանք առողջ են եւ պատրաստ իրենց պարտքը կատարելու հայրենիքի առջեւ: Վահե Էնֆիաջյանը կարեւորել է այն հանգամանքը, որ բացակայող զինակոչիկ չկար:
«Յուրաքանչյուր հայորդի պետք է ծառայի Հայոց բանակում: Զորակոչիկները մեկնում են մեծ պատասխանատվությամբ հայրենիքը պաշտպանելու»,- ասել է ԱԺ նախագահի տեղակալը՝ հավելելով, որ զորակոչային ողջ շրջափուլը՝ զորակոչ-բանակ-դիրքեր, լինելու է իր ուշադրության կենտրոնում: Վահե Էնֆիաջյանի հավաստմամբ՝ զորակոչիկների հետ շփումները, զինկոմիսարիատներ ու զորամասեր այցերը լինելու են շարունակական:
Նա մտերմիկ զրույցի է բռնվել զորակոչվող տղաների եւ նրանց ծնողների հետ, մաղթել անփորձանք ու բարի ծառայություն

Вице-спикер НС ознакомился с ходом летнего воинского призыва
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ваге Энфиаджян 12 июля посетил ереванский военкомат N 2 министерства обороны Армении. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Армении, цель визита – на месте ознакомиться с ходом летнего воинского призыва. Ответственный военкомата сообщил, что все организовано согласно букве закона, на должном уровне. Офицеры действующей призывной комиссии побеседовали со всеми призывниками, проинформировали об их правах, а также о порядке обращения к командирам по волнующим их вопросам.
Парни прошли медкомиссию, все здоровы и готовы выполнить свой долг перед родиной. В.Энфиаджян подчеркнул, что отсутствующих призывников не было.
Каждый армянин должен служить в Армянской армии. Призывники с большой ответственностью отправляются на защиту родины”, - заметил вице-спикер НС, добавив, что весь призывной этап (призыв – армия – позиции) будет в центре его внимания. В.Энфиаджян заверил, что контакты с призывниками, посещения военкоматов и воинских частей будут регулярными.