Արսեն Թորոսյանն այցելել է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձված Զավեն Կարապետյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը այցելել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստան վերադարձված Զավեն Կարապետյանին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից,նախարարը ծանոթացել է Կարապետյանի առողջական վիճակին։ Վերջինս իրեն լավ է զգում և գտնվում է բժիշկների անմիջական հսկողության ներքո։
Հայաստանի իշխանությունների և Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության ներկայացուցիչներին հունիսի 28-ին փոխանցվել Է 2017թ. հունիսի 20-ին չբացահայտված պայմաններում Ադրբեջանի տարածքում հայտնված ՀՀ քաղաքացի Զավեն Կարապետյանը:

Арсен Торосян посетил возвращенного из Азербайджана в Армению Завена  Карапетяна
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян посетил возвращенного из Азербайджана в Армению Завена Карапетяна
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства здравоохранения РА, Арсен Торосян ознакомился с состоянием здоровья Карапетяна. Последний чувствует себя хорошо и находится под непосредственным наблюдением врачей.
28 июня властям Армении и представителям делегации Международного комитета Красного креста (МККК) был передан гражданин РА Завен Карапетян, который 20 июня 2017г. при невыясненных условиях оказался на территории Азербайджана.