Թբիլիսիում բախումների հետևանքով գլխի շրջանում վնասվածքներ է ստացել Վրաստանի քաղաքացի հայ
ԹԲԻԼԻՍԻ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիում հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը տեղի ունեցած բախումների հետևանքով տուժածների թվում է ազգությամբ հայ, Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանը, ով վնասվածքներ է ստացել գլխի շրջանում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունից, Դավիթ Գրիգորյանին վիրահատել են, այժմ նրա վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն և առողջացման միտում են տեսնում։
«Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներն այցելել են հիվանդանոց և տեղում հետաքրքրվել տուժածի վիճակով։ Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ և Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հայտարարություններով»,-նշում են դեսպանությունից։

Georgian citizen of Armenian origin injured in Tbilisi clashes
TBILISI, JUNE 26, ARMENPRESS. Ethnic Armenian, citizen of Georgia Davit Grigoryan has been injured during the June 20-21 clashes in Tbilisi, the Armenian Embassy in Georgia told Armenpress.
The Georgian citizen of Armenian origin suffered injuries to the head. He has undergone a surgery. Currently Davit Grigoryan is in stable condition.
“The diplomats of the Armenian Embassy in Georgia visited the hospital to be informed about the situation of the victim. The Embassy is in constant contact with the doctors and will make announcements about Davit Grigoryan’s health condition”, the Embassy said.