Հունիսի 8-ին կանցկացվի համապետական մաքրության ևս մեկ միջոցառում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը «Մաքուր Հայաստան» գործողությունների ծրագրի շրջանակներում մայիսի 22-ին  աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ մարզպետների տեղակալների մասնակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, փոխնախարար Տերտերյանը ներկաներին հայտնել է, որ հավատարիմ մնալով նախարար Սուրեն Պապիկյանի՝ համապետական մաքրության միջոցառումներ պարբերաբար անցկացնելու հանձնառությանը, հունիսի 8-ին նախատեսվում է կազմակերպել ևս մեկ շաբաթօրյակ։
Նախորդ համապետական մաքրության միջոցառումների արձանագրումներն, ըստ Վաչե Տերտերյանի, հուշում են, որ աղբահավաքության աշխատանքներ իրականացնելիս անհրաժեշտ է բանուկ և մարդաշատ հատվածներից զատ հայացք ուղղել նաև ոչ մարդաշատ և բնակավայրերից հեռու գտնվող տարածքներին։
Փոխնախարարը մարզպետների տեղակալներին հանձնարարել է յուրաքանչյուր մարզի համար մշակել մաքրման ենթակա տարածքների առցանց քարտեզներ, գոտիավորման սխեմաներ, ձևավորել մաքրման աշխատանքների համակարգման խմբեր։

8 июня состоится еще одно мероприятие общегосударственной чистоты
Первый заместитель министра территориального управления и развития РА Ваче Тертерян в рамках программы действий “Чистая Армения” 22 мая провел рабочее совещание с участием заместителей губернаторов РА.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью Министерства территориального управления и развития РА, замминистра Тертерян сообщил присутствующим, что, оставаясь верным обязательству министра Сурена Папикяна периодически проводить мероприятия по общегосударственной чистоте, 8 июня планируется организовать еще один субботник.
По словам Ваче Тертеряна, предыдущие мероприятия по уборке мусора подсказывают, что при осуществлении работ по сбору мусора необходимо помимо оживленных и многолюдных участков обратить внимание также и на немноголюдные и находящиеся вдали от населенных пунктов территории.
Замминистра поручил заместителям марзпетов разработать для каждой области онлайн карты территорий, подлежащих очистке, схемы зонирования, сформировать группы по координации работ по очистке.