Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի հետևանքով տուժած քաղաքացիները հոսպիտալացվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության «911» ծառայությանը մայիսի 21-ին, ժամը 02:40-ին  ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մաշտոցի պողոտայի թիվ 45 հասցեի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ԱԻՆ-ից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ «Mercedes E» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է կայանած «BMW 750» մակնիշի ավտոմեքենային, վերջինս էլ՝ կայանած «Kia Cerato» մակնիշի ավտոմեքենային (վարորդների ինքնությունը չի հաջողվել պարզել):
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը «Mercedes E» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորները՝ Ս.Գ.-ն (ծնված 1986 թ.) և Գ.Ա.-ն (ծնված 1999 թ.), հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր: Բժիշկները Ս.Գ.-ի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության, իսկ Գ. Ա.-ինը՝ կայուն:

Граждане, пострадавшие в ДТП на проспекте Маштоца, госпитализированы
21-го мая в 02:40 в службу “911” Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения поступил звонок о том, что возле дома 45 на проспекте Маштоца города Ереван произошло ДТП, есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
Как сообщили «Арменпресс» в МЧС Армении, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС Армении.
Выяснилось, что автомобиль марки “Mercedes E” врезался в припаркованный автомобиль марки “BMW 750”, а последний - в припаркованный автомобиль марки “Kia Cerato” (личность водителей не удалось установить).
До прибытия спасателей на место происшествия пассажиры автомобиля марки “Mercedes E” - С. Г. (1986  г. р.)  и Г. А. (1999 г. р.) были госпитализированы в больничный комплекс N1 “Гераци”. Врачи состояние здоровья С. Г. оценивают как средней тяжести, а Г. А. – как стабильное.