Հայաստանյան կաշվե արտադրության պոտենցիալը ներկայացված է միջազգային ցուցահանդեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ 8 հայկական արտադրողներ մարտի 12-15-ին Մոսկվայում միասնական տաղավարով մասնակցում են «MosShoes 2019» միջազգային ցուցահանդեսին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Բիզնես Արմենիայի հանրային կապերի թիմից, հայաստանյան ընկերությունները ներկայացնում են կոշիկ, կաշվե աքսեսուարներ և այլ արտադրանք։ Ապրանքանիշերից երկուսը միջազգային այս ցուցահանդեսին մասնակցում են առաջին անգամ։ Նախորդ ցուցահանդեսի արդյունքում հայաստանյան ընկերությունները 122 միլիոն դրամի արտահանման պատվերներ են կնքել։
Հայկական տաղավարը համալրել են կոշիկ արտադրող 5, պայուսակ և աքսեսուարներ արտադրող 2  ընկերություններ և կաշվի վերամշակման գործարանը:
«MosShoes»-ը կաշվե արտադրանքի ցուցադրությամբ մասնագիտացված խոշորագույն էքսպոն է Ռուսաստանում և Արևելյան Եվրոպայում։ Այն անցկացվում է տարեկան չորս անգամ։ Ցուցահանդեսը տարեկան հյուրընկալում է շուրջ 12 000 խոշոր գնորդների ու ոլորտի մասնագետների։

Потенциал армянского кожаного производства представлен на международной выставке.
При поддержке “Бизнес Армении” 8 армянских производителей с общим павильоном, принимают участие в международной выставке "MosShoes-2019”, проходящей в Москве с 12 по 15 марта. Как сообщили «Арменпресс» в PR команде “Бизнес Армении”, армянские компании представят обувь, кожаные аксессуары и другую продукцию. Две марки участвуют в этой международной выставке впервые. По итогам предыдущей выставки армянские компании заключили экспортные заказы на 122 млн драмов. В армянском павильоне представлены 5 производителей обуви, 2 компании по производству сумок и аксессуаров и завод по переработке кожи.
"MosShoes" - крупнейшая специализированная выставка кожаной продукции в России и Восточной Европе. Она проводится четыре раза в год. Выставка ежегодно принимает около 12 000 крупных покупателей и специалистов отрасли.