Հայաստանյան կաշվե արտադրության պոտենցիալը ներկայացված է միջազգային ցուցահանդեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ 8 հայկական արտադրողներ մարտի 12-15-ին Մոսկվայում միասնական տաղավարով մասնակցում են «MosShoes 2019» միջազգային ցուցահանդեսին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Բիզնես Արմենիայի հանրային կապերի թիմից, հայաստանյան ընկերությունները ներկայացնում են կոշիկ, կաշվե աքսեսուարներ և այլ արտադրանք։ Ապրանքանիշերից երկուսը միջազգային այս ցուցահանդեսին մասնակցում են առաջին անգամ։ Նախորդ ցուցահանդեսի արդյունքում հայաստանյան ընկերությունները 122 միլիոն դրամի արտահանման պատվերներ են կնքել։
Հայկական տաղավարը համալրել են կոշիկ արտադրող 5, պայուսակ և աքսեսուարներ արտադրող 2  ընկերություններ և կաշվի վերամշակման գործարանը:
«MosShoes»-ը կաշվե արտադրանքի ցուցադրությամբ մասնագիտացված խոշորագույն էքսպոն է Ռուսաստանում և Արևելյան Եվրոպայում։ Այն անցկացվում է տարեկան չորս անգամ։ Ցուցահանդեսը տարեկան հյուրընկալում է շուրջ 12 000 խոշոր գնորդների ու ոլորտի մասնագետների։

YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. With the support of Business Armenia, 8 Armenian companies are taking part in the international exhibition MosShoes 2019, on March 12-15, in Moscow, with a joint pavilion, Business Armenia told Armenpress.
Armenian companies represent shoes, leather accessories, and other products. Two of the brands are participating in this international exhibition for the first time. As a result of the previous exhibition, Armenian companies have received export orders worth of 122 million AMD.
The Armenian corner has been replenished by one leather processing, 5 shoe producing, and 2 bags and accessory producing companies.
MosShoes is the largest specialized exhibition of leather products in Russia and Eastern Europe. It is held four times a year. The exhibition hosts about 12,000 major buyers and specialists in the field annually.