ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում հունվարի 8-ին ժամը 08:30-ի դրությամբ կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը: Սիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց, իսկ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում, Աշոցք գյուղում և Ամասիայի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար:
Ըստ ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության, ռուսական կողմում կա 99 կուտակված ավտոմեքենա:

YEREVAN, JANUARY 8, ARMENPRESS. As of 08:30, January 8, several roads in Armenia are difficult to pass due to weather conditions, the Ministry of Emergency Situations said in a road and weather notification.
According to the ministry, the Vardenyats Pass is closed for traffic. The Sotk-Karvajar road is difficult to pass. Snow is falling in the city of Gyumri, the village of Ashotsk and the Amasya region. Drivers are cautioned of clear ice in the Sisian-Zanger road.
Authorities advise drivers to use exclusively winter tires.
Georgian transportation authorities told their Armenian counterparts that the Stepantsminda-Lars road is open only for light passenger vehicles.