Արմենպրեսականներն իրենց մասնագիտական առաջնագծում ապահովել են մեր պետականության շարունակականությունը. Վալերիյ Օսիպյանի ուղերձը
Արմենպրեսականներն իրենց մասնագիտական առաջնագծում ապահովել են մեր
պետականության շարունակականությունը. Վալերիյ Օսիպյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ոստիկանության պետի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի բարեկամնե´ր: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կոլեգիայի անունից և անձամբ սրտանց շնորհավորում մեր հանրապետության ամենահին ու փորձառու տեղեկատվական հարթակի` «Արմենպրես» լրատվական գործակալության 100-ամյա հոբելյանի առթիվ: Տեղեկատվական գործունեությունը չի տեղավորվում հանրությանը լրահոսով ապահովելու շրջանակում. լրատվական ծառայությունները կոչված են շատ ավելիին` նպաստել հասարակության ձևավորմանն ու առաջընթացին, երկրում գաղափարախոսական դաշտի կազմավորմանը, քաղաքացու իրավական դաստիարակությանը և այլն: Լրատվական դաշտի խնդիրների թվարկումը կարելի է շարունակել, սակայն ընդհանրացումը մեկն է. լրատվական գործունեությունը ցանկացած երկրում ծառայում է պետականության ամրապնդմանը, հասարակության զարգացմանն ու քաղաքացու իրավունքների պաշտպանությանը: Եվ այդ առաքելության արժանապատիվ ու լիարժեք իրականացման գերազանց օրինակ է «Արմենպրես» գործակալության անձնվեր աշխատանքը Հայաստանի երեք հանրապետությունների բոլոր տասնամյակներին: Արմենպրեսականները իրենց մասնագիտական առաջնագծում ապահովել են մեր պետականության շարունակականությունը, սերունդներ են կրթել, ստեղծել լրատվական այն միջավայրը, որը լիարժեք ապահովում է այսօրվա քաղաքացու տեղեկացված լինելու իրավունքը: Համոզված եմ, որ աշխատանքային բարի ավանդույթները, պրոֆեսիոնալ հավատարմությունն ընտրած գործին և քաղաքացու հանդեպ հարգանքը այսուհետ էլ «Արմենպրեսի» գործունեության հիմքն ու առանցքն են լինելու: Կրկին շնորհավորում եմ հոբելյանական տարեդարձի առթիվ: Մաղթում եմ աշխատանքային սխրանքի նոր հարյուրամյակներ, և թող ձեր բարձր պրոֆեսիոնալիզմը միշտ արժանանա հանրության սպասմանն ու սիրուն»:

Police Chief of Armenia congratulates ARMENPRESS on 100th anniversary of foundation
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. Police Chief of Armenia Valeri Osipyan sent a congratulatory letter to ARMENPRESS news agency on 100th anniversary of establishment.
On behalf of the board of the Police of Armenia and personally myself I sincerely congratulate you on the 100th jubilee of ARMENPRESS news agency, one of the oldest and experienced information platforms of our Republic.
The information activity does not fit within the framework of providing the public with news: the media services are called to do more – to contribute to the formation and progress of the society, ideological field in the country, legal upbringing of the citizen and etc. The list of problems of the media field can continue, but there is one generalization: the media activity in any country serves for strengthening the statehood, developing the society and protecting the citizen’s rights. And the dedicated work of ARMENPRESS news agency in all decades of the three Republics of Armenia is a perfect example of a dignified and complete implementation of that mission. The staff members of ARMENPRESS have ensured the continuation of our statehood in their professional frontline, educated generations, created the media environment which fully ensures today’s citizen’s right to be informed. I am convinced that the good working traditions, the professional adherence to the selected job and the respect towards the citizen will be the base and core of ARMENPRESS activity.
Once again congratulations on the 100th anniversary. I wish new centuries of working deed, and let your high professionalism always deserve the public expectation and love”.