Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց ՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն ներկայացնող նախարարներին ու մարզպետներին աշխատանքից ազատելու մասին
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց ՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն ներկայացնող նախարարներին ու
մարզպետներին աշխատանքից ազատելու մասին
ԵՐԵՎԱն, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր աշխատակազմին հրահանգել է պատրաստել ՀՅԴ-ն ու ԲՀԿ-ն ներկայացնող նախարարներին աշխատանքից ազատելու մասին որոշում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Բաղրամյան պողոտայում հանրահավաքի ընթացքում այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ տեղում ստորագրելով այդ կուսակցությունները ներկայացնող նախարարների և մարզպետների աշխատանքից ազատման որոշումները:
«Այսօր մենք պետք է խոսենք Հայաստանում ստեղծված նոր քաղաքական իրավիճակի և դրա լուծումների մասին: Երեկ և այսօր, հապճեպ կերպով ՀՀԿ-ական Ծառուկյան դաշինք և ՀՅԴ պատգամավորների կողմից ներկայացվել է մի խայտառակ օրինագիծ, որի նպատակը շատ կոնկրետ Հայաստանում հակահեղափոխություն իրականացնելն է, այսինքն, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ճանապարհը փակելը: Եվ, այո, այդ նախագծի ընդունումը դավադրություն է Հայաստանի բարձրագույն իշխանության, այսինքն` հայ ժողովրդի նկատմամբ: Եվ ես, այդ որոշման մասին իմանալով, իմ աշխատակազմին հրահանգել եմ պատրաստել ստորագրման որոշում ՀՅԴ-ն ու «Ծառուկյան» դաշինքը ներկայացնող նախարարներին աշխատանքից ազատելու մասին: ՀՅԴ-ն ու ԲՀԿ-ն ներկայացնող նախարարներն ու մարզպետներն աշխատանքից ազատվելու են: Եվ նրանք, ըստ էության, այս պահից համարվում են ազատված»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan announces about dismissing ministers and governors representing ARF and Prosperous Armenia Party
Pashinyan announces about dismissing ministers and governors representing ARF and
Prosperous Armenia Party
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan tasked his administration to prepare a decision on dismissing the ministers and governors representing the ARF and the Prosperous Armenia Party, ARMNENPRESS reports Pashinyan announced during his speech in Baghramyan Avenue, signing the decisions on dismissing the ministers and governors representing the mentioned parties.
“Today we have to speak about the new political situation in Armenia and its solution. Yesterday and today a shameful bill was hastily introduced by the MPs representing the RPA, Tsarukyan Block and ARF the aim of which is very clear- carry out counter-revolution in Armenia by blocking the opportunities of holding early parliamentary elections. And yes, the adoption of this bill is a conspiracy against the highest power of Armenia – the people of Armenia”, Pashinyan said.