Թուրքիան հույս ունի հնարավորինս շուտ ստանալ C-400 զենիթահրթիռային համակարգերը. Էրդողան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անկարան ակնկալում Է, որ C-400 ռուսական զենիթահրթիռային համակարգերը կստանա հնարավոր ամենակարճ ժամկետում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 31-ին հայտարարել Է Թուրքիայի նախագահ Ռաջեփ Թայիփ Էրդողանը:
«Թուրքիան C-400 ռուսական զենիթահրթիռային համակարգերի կարիքն ունի: Դրանց շուրջ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերված: Հուսով ենք, որ մենք դրանք կստանանք հնարավոր ամենակարճ ժամկետում»,-երկրի նախագահի խոսքը մեջբերել Է Anadolu գործակալությունը:
Էրդողանը նշել Է, որ Անկարան միաժամանակ ունի հինգերորդ սերնդի F-35 ամերիկյան կործանիչների կարիքը եւ կշարունակի մուծումներ կատարել դրանց համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Эрдоган: Турция рассчитывает получить зенитные ракетные системы С-400 как можно скорее
Анкара рассчитывает получить российские зенитные ракетные системы С-400 в максимально короткие сроки. Об этом в пятницу заявил президент Турции Тайип Эрдоган, передает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"У Турции есть потребность в российских зенитных ракетных системах С-400. Договоренности по ним завершены. Надеемся, что мы их получим в максимально короткие сроки", - приводит слова президента страны Анатолийское агентство.
Эрдоган отметил, что Анкара в то же время нуждается в истребителях пятого поколения F-35 и продолжит вносить за них взносы.