Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Գարեգին Բ-ին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Բելառուսի նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Ձեր անհոգ ծառայությունը նշանակալի ներդրում է ժամանակակից հասարակությունում քրիստոնեական արժեքների, բարոյական ուղեցույցների, գթասրտության և արդարության իդեալների ամրապնդման գործում»,- ասված է Բելառուսի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն համոզված է, որ Գարեգին Երկրորդի անձնուրաց աշխատանքը առաջիկայում նույնպես կնպաստի հայ և բելառուս ժողովուրդների միջև  վստահության և բարեկամության ամրապնդմանը: Բելառուսի ղեկավարը Գարեգին Երկրորդին մաղթել է առողջություն, երկար տարիների կյանք, անսպառ էներգիա բարձր մարգարեական առաքելությունում:

President of Belarus congratulates Catholicos of All Armenians Garegin II on birthday
YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. President of Belarus Alexander Lukashenko congratulated Catholicos of All Armenians Garegin II on birthday, the Belarussian presidential office said, reports Armenpress.
“Your service is a significant contribution to the strengthening of Christian values, moral guidelines, philanthropy and justice in the contemporary society”, reads the congratulatory letter.
The Belarussian President is confident that the unconditional work of His Holiness Garegin II will contribute to strengthening the trust and friendship between the Armenian and Belarussian peoples in the future. Lukashenko wished Garegin II health, long life and endless energy in his mission.