Կառավարության 3-րդ մասնաշենքից աշխատակիցներին տարհանել են ռումբի մասին ահազանգից հետո. ԱԻՆ-ը վտանգավոր ոչինչ չի հայտնաբերել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 15-ին, ժամը 11:21-ին քաղաքացին ահազանգել է «911» ծառայությանը, որ պատրաստվում է պայթեցնել ՀՀ Առողջապահության նախարարության շենքը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի փորձնակը:
Կառավարության 3-րդ մասնաշենքի աշխատակիցները տարհանվում են:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, համապատասխան աշխատանքների արդյունքում շենքում վտանգավոր ոչինչ չի հայտնաբերվել:

После сигнала о подложенной бомбе, сотрудников 3-го филиала здания правительства Армении эвакуировали: МЧС не обнаружило ничего опасного
После сигнала о подложенной бомбе, сотрудников 3-го филиала здания правительства
Армении эвакуировали: МЧС не обнаружило ничего опасного
В  11:21 15-го августа некто позвонил в службу «911» и сообщил, что готовится взорвать здание Минздрава Армении.
На место выехали боевой расчет, опертивники из Центра управления кризисными ситуациями и группа психологической поддержки. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении, сотрудников 3-го филиала здания правительства Армении эвакуировали. Обследовав здание, сотрудники МЧС не обнаружили там ничего опасного.