Նյու Յորքում կայացել Է Samsung Galaxy Note 9 սմարթֆոնի շնորհանդեսը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքի Barclays Center-ում կայացած արարարողության ժամանակ ներկայացրել են Samsung Galaxy Note 9 սմարթֆոնը: Ընկերության ներկայացուցիչ Դրյու Բլեքորդն ընդգծել Է, որ նորույթն ունի 6,4-դյույմանոց դիսփլեյ՝ ամենամեծը Note շարքում երբեւԷ օգտագործվածներից:
Android 8.1 Oreo գործառական համակարգով սմարթֆոնը հանդերձված Է S-Pen ստիլուսով՝ խցիկի հեռակառավարման գործառույթով եւ այլ գործառույթներով, ինչպես նաեւ հետին պանելին մատնադրոշմի ընթերցման տվիչով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Բլեքորդի խոսքով՝ սմարթֆոնն ունի 128 Գբ կամ 512 Գբ ներսարված հիշողության ծավալ: 512 Գբ-ով microCD-ի օգտագործման հաշվին այն կարելի Է ավելացնել մինչեւ 1 Տբ: Նոր մոդելի նախնական պատվերներն, ինտերնետ-պորտալի տվյալներով՝ կսկսեն ընդունել օգոստոսի 10-ից, իսկ օգոստոսի 24-ից հեռախոսը կարելի կլինի ձեռք բերել ԱՄՆ-ի շարժական կապի խոշորագույն ընկերություններից: Associated Press լրատվական գործակալության տվյալներով՝ նորույթի գինը կկազմի հազար դոլարից մինչեւ 1,25 հազար դոլար՝ կախված հիշողության ծավալից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Нью-Йорке представили смартфон Samsung Galaxy Note 9
Смартфон Samsung Galaxy Note 9 презентовали в Нью-Йорке на церемонии в Barclays Center. Представитель компании Дрю Блэкорд подчеркнул, что новинка имеет 6,4-дюймовый дисплей - самый большой из когда-либо использованных в линейке Note. Смартфон с операционной системой Android 8.1 Oreo оснащен стилусом S-Pen с функцией дистанционного управления камерой, и другими функциями, а также датчиком считывания отпечатка пальца на задней панели, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По словам Блэкорда, смартфон имеет объем встроенной памяти 128 Гб или 512 Гб. За счет использования microCD на 512 Гб ее можно увеличить до 1 Тб.
Предварительные заказы на новую модель, по данным интернет-портала, начнут принимать с 10 августа, а с 24 августа телефон можно будет приобрести у крупнейших американских компаний мобильной связи. По данным информационного агентства Associated Press, цена новинки составит от $1 тыс. до $1,25 тыс. в зависимости от объема памяти.