ԱՄՆ-ի Սենատը հավանություն տվեց 700 մլրդ դոլարը գերազանցող պաշտպանական բյուջեին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Սենատը օգոստոսի 1-ին քվեարկել Է 2019 ֆինանսական տարվա 717 մլրդ դոլարի չափով ռազմական բյուջեի օգտին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Washington Examiner-ը:
Այժմ բյուջեի նախագիծը պետք Է ներկայացվի ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի ստորագրմանը, ինչից հետո այն օրենքի ուժ կստանա:
«ԱՄՆ-ի ազգային պաշտպանության մասին օրենքը խարսխվում Է այն առաջընթացի վրա, որին մենք այս տարի ավելի վաղ հասել ենք բյուջեի վերաբերյալ երկկուսակցական համաձայնությունների շրջանակում, որոնք նախատեսում Էին ամերիկյան զինված ուժերի ֆիանսավորման՝ վերջին 15 տարվա խոշորագույն տարեկան ավելացումը»,- հայտարարել Է Սենատում հանրապետական մեծամասնության ղեկավար Միթչ Մակքոնելը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Сенат США одобрил оборонный бюджет, превышающий $700 млрд
Сенат США в среду проголосовал за оборонный бюджет на 2019 финансовый год размером в $717 млрд. Как передает Арменпресс, об этом сообщает The Washington Examiner.
Теперь проект бюджета должен быть направлен на подпись президенту США Дональду Трампу, после чего он обретет законную силу.
"Закон о национальной обороне США строится на прогрессе, который мы достигли ранее в этом году в рамках двухпартийных соглашений по бюджету, которые предусматривали крупнейшее за последние 15 лет годовое увеличение финансирования американских вооруженных сил", - заявил лидер республиканского большинства в сенате Митч Макконелл.