Կառավարական առանձնատուն տեղափոխվելուց հետո վարչապետն իր բնակարանը տրամադրել է անօթևան ընտանիքի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարական առանձնատուն տեղափոխվելուց հետո իր բնակարանը հատկացրել է անօթևան ընտանիքի:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկինը` Աննա Հակոբյանը պատմեց, որ այդ ընտանիքի անդամները դիմել էին իրեն մի քանի հարցով, որոնցից մեկը նաև բնակարանի խնդիրն էր:
«Այդ ընտանիքում ապրում է դաունի սինդրոմով 23 տարեկան տղա: Ընտանիքում տղամարդ չկա. տատիկն է, մայրիկը և երեխաները: Մայրիկը միայնակ է հոգում իրենց ապրուստը: Մինչ այս ապրում էին եկեղեցու հովանավորությամբ ինչ-որ բնակարանում, որի տերը որոշել էր վաճառել բնակարանը: Նրանց նոր բնակության վայր ապահովելու հրատապ կարիք էր առաջացել»,- ասաց Աննա Հակոբյանը:

YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Mrs. Anna Hakobyan have provided their personal apartment in Yerevan to a homeless family after moving to the official residence.
Mrs. Anna Hakobyan told ARMENPRESS that this family had addressed her for a number of issues, including an accommodation issue.
“The family has a 23-year-old son with down syndrome. The family doesn’t have a [father]. It is just the grandmother, the mother and the children. The mother provides for their living by herself. Until now they’ve been living in an apartment under the sponsorship of the Church, and the apartment’s owner decided to sell it. There was an urgent need to provide them with accommodation,” the Prime Minister’s wife said.