Ուելսի արքայազն Չարլզն աջակցում է «Երևան, իմ սեր» բարեգործական հիմնադրամին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 27-ին «Երևան, իմ սեր» բարեգործական հիմնադրամում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց, որ «Երևան, իմ սեր» հիմնադրամին աջակցում է Ուելսի արքայազն Չարլզը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ նախագահը շեշտեց, որ «Երևան, իմ սեր» հիմնադրամը ստեղծել է ինքը 2010 թվականին: Հիմնադրամի գործունեության մեջ ներդրում ունեն ոչ միայն Արմեն Սարգսյանի ընտանիքի անդամները, այլև նրա բարեկամները:
«Այդ ծրագրին աջակցում է նաև արքայազն Չարլզը, որն այդ նպատակով եղել է Հայաստանում: Այդ ժամանակ շատերը չհասկացան, թե ինչու է նա եկել ու հիմար բաներ գրեցին: Արքայազնը նույնպես Հայաստանի մեծ բարեկամն է, երկար տարիներ աջակցում է այս ծրագրին, հոյակապ գիտի Հայաստանի ճարտարապետության պատմությունը և եկել էր մեր երկիր Հայաստանը տեսնելու համար»,- եզրափակեց Արմեն Սարգսյանը:

Принц Уэльский Чарльз  содействует Фонду «Ереван, любовь моя»
Как  передает Арменпресс, так  сказал президент РА Армен Саркисян во время краткой встречи с журналистами в Фонде «Ереван, любовь моя» 27 мая.
Президент отметил, что Фонд «Ереван, любовь моя» создан им – в 2010 году. В деятельность фонда внесли вклад не только члены  семьи президента, но и его друзья и близкие.
«Проекту  содействует и принц Чарльз, который с этой  целью побывал в Армении. Тогда не  все  поняли, зачем он приехал, и написали всякие  глупости. Принц – большой  друг Армении, он многие  годы  поддерживает этот проект, прекрасно знает историю армянской архитектуры и прибыл в нашу страну, чтобы  увидеть Армению», - сказал Армен Саркисян.